Czy konta bankowe naprawdę są darmowe?

Można zaobserwować, że banki już od pewnego czasu kuszą klientów założeniem konta bez żadnych kosztów. Nie wszyscy jednak wiedzą czy obietnice znanych instytucji finansowych mają jakiekolwiek pokrycie w rzeczywiści. Na jakie kwestie powinno się szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze konta? Czy darmowe konto bankowe przez internet na prawdę istnieje?

Konto warunkowo bezpłatne

Bardzo często stosowaną praktyką przez instytucje finansowe jest udostępnianie swoim klientom bezpłatnych rachunków bankowych, jeżeli spełnią oni określone wymogi. Świetnym przykładem może być utrzymanie salda na wyznaczonym poziomie czy wykonanie określonej liczby przelewów w danym miesiącu. Wspomniane rozwiązanie umożliwia korzystanie z nowoczesnych usług bankowych czy jednoczesne zachowanie bardzo niskich kosztów.

Czy rekomendowane jest korzystanie z warunkowo bezpłatnych ROR-ów? Należy zdawać sobie sprawę, że jeżeli dana osoba będzie musiała bardzo się postarać, by spełnić warunki postawione przez dany bank, jej motywacja będzie spadała. Bardzo często zdarza się, że klient w pewnym momencie zapomina o jakichkolwiek warunkach i zgadza się na pokrywanie kosztów.

Warto zatem wybrać takie darmowe konto bankowe przez internet, by możliwe było zrealizowanie poszczególnych wymogów praktycznie bez większego wysiłku. W przypadku, gdy pracodawca będzie przelewał na konto klienta wynagrodzenie każdego miesiąca, utrzymanie wyznaczonego salda będzie formalnością.

Inne publikacje  Pożyczka na już – szybka pomoc w problemach finansowych

Osoby, które płacą kartą, a nie gotówką, nie powinny mieć większych problemów z wykonaniem kilku transakcji bezgotówkowych w ciągu miesiąca. Oznacza to tym samym, że omawiane darmowe konto warunkowe będzie najlepszym wyborem, gdy wymagania banku będą proste do spełnienia.

Dlaczego bezpłatne konto nie zawsze może wystarczyć?

Nie wszyscy wiedzą, że banki od 8 sierpnia 2018 roku mają obowiązek mieć w swojej ofercie Podstawowe Rachunki Płatnicze, czyli darmowe ROR-y. Pozwalają one bowiem wykonywać danej osobie najbardziej podstawowe operacje bankowe.

Oczywiście osoby, które byłyby zainteresowane aktywnym korzystaniem takiego konta, muszą mieć świadomość, że konieczne będzie poniesienie kosztów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przeważnie w ramach Podstawowego Rachunku Płatniczego można otrzymać tylko pięć darmowych przelewów w ciągu jednego miesiąca. Należy do nich zaliczyć stałe zlecenia. Ponadto w pakiecie klient będzie mógł korzystać z darmowych operacji w bankomatach czy wpłatomatach swojego banku. Będzie również możliwość wykonania pięciu darmowych transakcji w wpłatomatach i bankomatach innych banków. Za wszystkie kolejne transakcje niestety trzeba będzie uiścić opłatę. Rekomendowane jest zatem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze darmowego konta bankowego przez internet bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych banków. Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie najlepszych ofert w najbardziej istotnych dla siebie kwestiach.

Czy konta bankowe naprawdę są darmowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *