Do czego przydaje się Excel? Oto najważniejsze zastosowania

Excel należy do najpopularniejszych programów biurowych. Ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach, ale równie dobrze sprawdza się w użytku domowym. Jakie funkcje ma Excel? Do czego warto go wykorzystać?

Excel- niezbędny program do użytku domowego

Właściwości i możliwości arkusza kalkulacyjnego Excel poznajemy zazwyczaj już w szkole podstawowej. Może się wydawać, że w przedsiębiorstwach jest niezwykle potrzebny, ale jakoś nie widzimy jego zastosowania w codziennym życiu. Jak się okazuje może się okazać bardzo pomocny do planowania wielu istotnych aspektów życia codziennego. Arkusz kalkulacyjny Excel jest bardzo przydatnym narzędziem do prowadzenia budżetu domowego, wprowadzenia zmian w zarządzaniu rodzinnymi finansami i sposobem na efektywniejsze oszczędzanie.

Wystarczy systematycznie i skrupulatnie zapisywać wszystkie dochody i wydatki, aby sprawdzić gdzie uciekają nam pieniądze, z czego możemy zrezygnować i jaką kwotę jesteśmy w stanie miesięcznie odłożyć. Wiele osób stosuje Excel do prowadzenia budżetu domowego i jest bardzo zadowolona z efektów. Zapisywanie dochodów, wydatków, oszczędności pozwala lepiej zarządzać finansami i przygotować się na niespodziewane wydatki czy odłożyć na wymarzone wakacje, remont mieszkania czy nowy samochód.

Excel i dieta?

Może się wydawać, że pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale jak wiadomo trudno wytrwać na diecie, a jeszcze trudniej przygotowywać zdrowe i zbilansowane posiłki. Stworzenie w Excelu tabeli,  w której będziemy zapisywać posiłki pozwoli łatwiej trzymać się ustalonego planu żywieniowego. Excel przydaje się również jako wsparcie planowania budżetu domowego. W jaki sposób? Wszyscy doskonale wiemy jak często wracamy z zakupów z produktami, których nie zamierzaliśmy kupić, a które dość często lądują w śmietniku. Eksperci od ekonomii, wiedząc doskonale jak dużym obciążenie dla finansów są produkty spożywcze, zalecają planowanie posiłków na cały tydzień i robienie zakupów właśnie z taką listą. Dzięki temu kupujemy tylko produkty, które z pewnością użyjemy do przygotowywania domowych posiłków. Ma to aż dwie korzyści: mniej wydajemy na zakupach i mniej żywności marnujemy. Z pomocą Excela możemy zadbać nie tylko o swój portfel, ale też o zgrabną sylwetkę i środowisko naturalne!

Inne publikacje  Poradnik dla nowych użytkowników smartfonów: jak wybrać i korzystać z odpowiedniego modelu

Niczego już nie zapomnisz

Excel sprawdza się jako program ułatwiający pracę przedsiębiorstwom, dlatego z powodzeniem możesz wykorzystać jego właściwości do planowania najważniejszych zajęć. Planowanie jest kluczem do sukcesu, a Excel jest idealnym narzędziem do organizacji codziennego życia. Prowadzenie kalendarza spotkań, wizyt lekarskich, spraw urzędowych, terminów płatności, a nawet uroczystości rodzinnych sprawi, że nasze życie będzie bardziej zaplanowane i mniej stresujące. Wiele osób docenia właśnie taki elektroniczny kalendarz i zauważa pozytywne skutki korzystania z takiego rozwiązania.

Jak widać Excel nie jest zarezerwowany wyłącznie do pracy biurowej, z powodzeniem sprawdzi się w codziennym życiu.

Ofertę szkolenia z Excela znajdziesz tutaj: https://www.szkolenia.ue.wroc.pl/obszar/117,12,ms-excel-w-controllingu-cykl-szkolen.html

Do czego przydaje się Excel? Oto najważniejsze zastosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *