Jak transportowane są części samochodowe?

Części samochodowe to bardzo trudny temat jeśli chodzi o ich transportowanie i przesyłanie. Tego typu części mają nietypowe kształty i różnego rodzaju wagę. Dlatego też firmy kurierskie czy transportowe nie specjalnie chcą przewozić części samochodowe i bardzo często za ich przewóz biorą dodatkowe opłaty. Dodatkowo firmy produkujące części samochodowe nie mogą ich wysyłać wielkimi i dużymi transportami, ponieważ firmy składające samochody nie zawsze mają na tyle duże magazyny by móc je składować.

Produkty firmy automotive

Dla przykładu bardzo niestandaryzowanymi częściami są części samochodowe produkowane przez firmy zrzeszane w automotive. Wielkie nadwozia, koła czy fotele w nieskładanej formie trudno jest zapakować i rozlokować w transporcie. Produkty automotive to między innymi takie podzespoły jak: deski rozdzielcze, zagłówki, elementy wentylacji czy wspomniane już fotele i nadwozia. Takie towary mają różne kształty i nie zawsze z łatwością można je rozlokować na części ładownej danego transportu. Ponadto muszą być one odpowiednio zabezpieczone by nie zostały uszkodzone.

Paczki na czas

Części samochodowe potrzebne są na czas. Z racji nie magazynowania ich, tego rodzaju pakunki rozsyłane są bezpośrednio z firm produkcyjnych każdego dnia i w każdy zakątek świata. Producenci części samochodowych rozlokowani są wszędzie a jeszcze w innych, oddalonych miejscach są firmy składające samochody. Dodatkowo produkcja danych części samochodowych nie odbywa się w jednym zakładzie a kilku. Inna fabryka produkuje nadwozia, fotele a jeszcze inna detale czy koła lub nadkola.
Istnieją odpowiedni przewoźnicy, którzy specjalizują się w transporcie części samochodowych i z ogromną akuratnością dbają by paczki z tego typu asortymentem trafiały na czas w ręce odbiorców.
Dlatego też planuje się jak najkrótsze trasy z tego rodzaju towarem, paczki można monitorować a sieć dystrybucyjna firmy obejmuje nie tylko cały nasz kraj ale i także różne zakątki świata.

Inne publikacje  Punkt kurierski jako dodatkowy dochód: Jak prowadzić biznes w ramach pracy na etacie

Więcej: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/rozwiazania-magazynowe/logistyka-dla-branzy-automotive/

Wyjątkowa ostrożność

Wszelkiego rodzaju paczki i pakunki zawierające części samochodowe traktowane są, przez firmy przewozowe, z wyjątkową ostrożnością. Paczki są niestandardowe a ich zawartość znacznie podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego też do tego typu transportu używane są specjalistyczne pojazdy, które są odpowiednio zabezpieczone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Ponadto załadunek i rozładunek takich towarów jest bardzo dokładny i akuratny i używa się do tego specjalistycznych narzędzi.

Zalecenia dla klientów

Klienci, którzy wysyłają części samochodowe są szczególnie uczulani na ich dokładne zapakowanie. Zwraca się uwagę na fakt, by części wewnątrz kartonów były tak zabezpieczone by nie powstawały żadne wolne i luźne przestrzenie. Natomiast części ofoliowane dodatkowo powinny być zabezpieczane specjalną folią i stretchem.
Firmy specjalizujące się w przewozie części samochodowych, wychodząc klientom na przeciw dają im też za swoją usługę dobre ceny.

Jak transportowane są części samochodowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *