Kim jest deweloper?

Wielu ludziom w Polsce, a zwłaszcza młodym ludziom, którzy pragną założyć rodzinę marzy się własny dom lub mieszkanie w bloku. Lecz, jak do tego dojść, gdy nie ma zbyt dużo pieniędzy, nie ma czasu zająć się budową domu i na dodatek nie ma się pojęcia o budownictwie?

Co zrobić najpierw w powyższej sytuacji?

W takiej sytuacji jest wielu Polaków. Nie trzeba się tym zamartwiać, gdyż ktoś taki, jak deweloper załatwi wszystko za nas. Brakiem gotówki na nowy dom również nie ma się co przejmować. Są przecież kredyty hipoteczne, które zapewnią wystarczające środki na budowę domu. Wystarczy tylko mieć na początek nieduży kapitał i zgłosić się do banku, z prośbą o kredyt hipoteczny. Po spełnieniu wymaganych procedur i warunków już można myśleć o własnym domu, gdyż marzenia nasze zaczynają się realizować. Gdy już posiadamy zasoby finansowe na budowę domu, to wystarczy ustalić z deweloperem warunki budowy naszego wymarzonego domu.

Kim jest deweloper?

Jest on biznesmenem, jest przedsiębiorcą, jest inwestorem, który inwestuje swoje środki w budowę nieruchomości. Do nieruchomości zaliczają się nie tylko domy, mieszkania, lecz może on budować także każde inne budowle, jak obiekty przemysłowe, obiekty biurowe, czy obiekty handlowe. A także budowle użyteczności publicznej, jak hotele, restauracje, itd. Firmy deweloperskie budują obiekty z myślą o sprzedaży ich lub z przeznaczeniem pod wynajem.

Inne publikacje  Czym różni się gorący klej od kleju tradycyjnego?

Jak działa taki przedsiębiorca?

Inwestor ten planuje i wykonuje wszystko od początku do końca budowy. Biznesmen zwany deweloperem najpierw nabywa teren, na którym planuje budowę np. osiedla mieszkaniowego. Potem rozpoczyna się faza projektowania. Powstaje projekt i plan budowli oraz pozwolenie na budowę inwestycji budowlanej. Oczywiście inwestor nie wykonuje prac sam. Jego praca polega nad dozorowaniu, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jak i cała budowla była, jak najstaranniej wykonana. Aby nowi właściciele lub wynajmujący byli zadowoleni z pracy firmy deweloperskiej. Każdy taki biznesmen współpracuje z wieloma innymi firmami zajmującymi się budownictwem. Oprócz prawników, architektów, murarzy, dekarzy, glazurników, elektryków, hydraulików potrzebni są też sprzedawcy materiałów budowlanych, z którymi firmy deweloperskie prowadza biznes zaopatrując się we wszystkie materiały budowlane. Taka współpraca jest korzystna dla obydwóch stron. Sklep lub hurtownia sprzedaje za jednym zamachem dużo towaru, a więc deweloper może liczyć na znaczny upust.

Co jeszcze wykonują firmy deweloperskie?

Każda budowa oparta na działaniu firm deweloperskich musi posiadając stosowną umowę deweloperską, która ma za zadanie chronić nabywających dom lub mieszkanie. Przedsiębiorca ze swojej strony zobowiązuje się po zakończeniu budowy przenieść prawa własności na nowych właścicieli. Firmy deweloperskie zajmują się nie tylko budową nowych obiektów, lecz także remontem budynków już istniejących lub ich rozbudowywaniem.

Kim jest deweloper?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *