Kredyty dla firm – ranking 2020

Czasami nadchodzi moment w życiu każdej firmy, że potrzebne są większe środki finansowe, których przeważnie nie są dostępne na firmowych kontach. Z pomocą przychodzą, oferowane przez banki, pożyczki. Mogą one być wykorzystywane na rozwój przedsiębiorstwa, ale także w celu zachowania płynności finansowej. Przeważnie tego rodzaju kredytów udziela się w placówkach stacjonarnych, ale część banków ma w swojej ofercie kredyt online dla firm. W kolejnych akapitach tekstu zostanie przedstawione porównanie oferty kredytowej kilku banków.

Oferta kredytowa 2020

ING Bank oferuje Szybką Pożyczkę dla Firm nawet do 1,2 mln zł. Jest to typowy kredyt online dla firm, ponieważ wniosek można złożyć za pośrednictwem internetu. W zależności od kwoty pożyczki oraz czy firma decyduje się na opłacenie prowizji dla banku, oprocentowanie wynosi od 2,5 % do 6,9 %. Zasada jest taka, że im wyższa kwota pożyczki tym oprocentowanie sukcesywnie spada. Kredyt ten można przeznaczyć na dowolny cel w zależności od potrzeb. Z pożyczki mogą skorzystać firmy istniejące co najmniej 6 miesięcy w wariancie z zabezpieczeniem. Natomiast w przypadku braku zabezpieczenia przedsiębiorstwo musi działać 12 miesięcy.

Kredyt dla firm BIZnest Kredyt w Ratach, oferowany przez Nest Bank, można wziąć do kwoty 550 tys. zł bez zabezpieczeń majątkowych na dowolny cel. Oprocentowanie jest zmienne i zależy od sumy współczynnika WIBOR 3M oraz prowizji banku, jednakże jest ono ustalane indywidualnie. Nest Bank oferuje elastyczne dopasowane raty, dzięki długiemu okresowi spłaty. Do oceny zdolności kredytowej bank dopuszcza możliwość uwzględnienia dochodów z innych źródeł niż działalność gospodarcza. Decyzja kredytowa podejmowana jest nawet w 5 minut, a środki na koncie pojawiają się do 24 godzin. Natomiast spłata kredytu musi nastąpić maksymalnie w ciągu 12 lat. Więcej informacji znajdziesz na: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty.

Inne publikacje  Ocena potencjału pracownika z wykorzystaniem systemu Teta

Oferta Alior Banku jest nieco odmienna od dwóch powyższych z tego powodu, że jedna decyzja kredytowa otwiera drogę aż do 5 rodzajów finansowania, a jest to kredyt obrotowy, na inwestycje, leasing, karta kredytowa oraz faktoring. Kwota pożyczki może wynieść nawet 3 mln zł. Maksymalna kwota pożyczki jest uzależniona od wielkości firmy. Także mikroprzedsiębiostwa mogą starać się o kredyt do 1 mln zł. Firma, aby ubiegać się o finansowanie, musi działać co najmniej 10 miesięcy. Alior Bank oferuje, jako jedyny z porównywanych w tym tekście, możliwość przyjazdu przedstawiciela do siedziby firmy w celu wypełnienia niezbędnych formalności. Bank nie wymaga zabezpieczeń majątkowych i umożliwia spłatę kredytu do 10 lat.

Każdy z powyższych banków umożliwia złożenie wniosku przez internet oraz upraszcza do minimum wymagane dokumenty. Jednakże konieczne będzie przedstawienie dokumentu tożsamości oraz jakieś formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Ewentualnie bank może poprosić o zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS i US.

Podsumowując, oferty finansowania dla firm są zróżnicowane i szczegółowe warunki są ustalane przeważnie indywidualnie. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom firm poprzez ograniczanie ilości dokumentów i przenoszą część procedury kredytowej do internetu.

Kredyty dla firm – ranking 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *