Oprogramowanie HR w chmurze – dlaczego warto je mieć?

 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy coraz więcej przedsiębiorstw zdecydowało się zastosować do zaleceń rządzących i przejść na model zdalny. Praca z domowego zacisza przynosi korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi – warto pamiętać jednak, że najwyższą wydajność można osiągnąć dopiero w momencie, w którym specjaliści będą posiadać stały dostęp do funkcjonalnych i praktycznych narzędzi, takich jak oprogramowanie HR w modelu cloud.

 

Do czego służy oprogramowanie HR?

Nowoczesne aplikacje kadrowo płacowe to systemy informatyczne o wielofunkcyjnym charakterze, które z powodzeniem dostosować można do realiów pracy w zróżnicowanych sektorach, takich jak usługi, produkcja czy logistyka. Warto podkreślić jednak, że niezależnie od branży, w jakiej przyjdzie im działać, ich najważniejszym zadaniem pozostaje wsparcie specjaliści działu HR & Payroll w codziennych obowiązkach. Jakie zadania obejmuje nowoczesne oprogramowanie HR?

 

Naliczanie bieżących wynagrodzeń

Oprogramowanie HR powinno wspierać specjalistów w bezbłędnym i szybkim wyliczaniu bieżących wypłat. Zatrudnieni w firmie specjaliści zyskają dostęp on-line do wygenerowanych pasków on-line oraz pozwoli zweryfikować znajdujące się w systemie informacje na temat sposób płatności, zapewniając przy tym najwyższą możliwą transparentność.

 

Ustalanie właściwego czasu pracy

Funkcjonalność ta pomaga menadżerom w dopasowaniu grafików pracy zarówno do obowiązującej litery prawa w zakresie zgodności z przyjętymi normami czy zachowaniem właściwych przerw pomiędzy kolejnymi zmianami. Oprogramowanie HR powinno również uwzględniać potrzeby osób, których możliwości do pracy regulują oddzielne zapisy (są to m.in. osoby z niepełnosprawnościami, kobiety w ciąży oraz pracownicy sprawujący opiekę nad małymi dziećmi).

Inne publikacje  Czym jest powierniczy przelew wierzytelności?

 

Cyfrowe zarządzanie urlopami

Oprogramowanie HR pozwala również na obsługę urlopów z dowolnego, podłączonego do sieci urządzenia. System sprawdzi zgodność wnioskowanego urlopu względem należnego pracownikowi wymiaru godzin, informuje o pozostałych dniach i godzinach do wykorzystania w danym roku kalendarzowym.

 

Postaw na oprogramowanie HR w modelu SaaS

Rozważając inwestycję w oprogramowanie HR, warto postawić na wariant dystrybuowany jako Software as a Service. Tylko ten model jest w stanie zagwarantować, że aplikacja będzie cechować się najwyższym bezpieczeństwem i najnowszymi aktualizacjami. Co więcej, na firmie, która zdecyduje się na implementację takiego oprogramowania, nie będą spoczywać wydatki, związane z zakupem niezbędnego sprzętu czy konserwacją infrastruktury.

Jesteś ciekaw, jakie oprogramowanie HR najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Zapoznaj się z charakterystyką systemu TETA AIR grupy Unit4 – to doskonałe rozwiązanie dla dużych i średnich przedsiębiorstw, stanowiące nieodzowne wsparcie przy pracy zdalnej bądź hybrydowej.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Oprogramowanie HR w chmurze – dlaczego warto je mieć?
Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *