System HR – dlaczego warto w niego zainwestować?

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi to niezwykle trudne zadanie dla pracowników działów HR. Od skuteczności ich pracy zależy bowiem działanie całej firmy. Usprawnienie codziennych obowiązków zauważalnie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Wśród rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie pracy nie tylko działowi kadr, ale wszystkim pracownikom, na uwagę zasługuje oprogramowanie HR w chmurze. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść w Twojej organizacji.

 

Oprogramowanie HR – korzyści dla przedsiębiorstwa

Optymalny system HR wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizacji. Zapewnia m.in.:

  • gwarancję szczegółowego obrazu sytuacji przedsiębiorstwa – wysokiej jakości system HR dostarcza aktualne informacje, dotyczące zasobów ludzkich. To sprawia, że podejmowanie działań zarządczych jest o wiele łatwiejsze,
  • wprowadzenie spójnej i zrozumiałej komunikacji wewnętrznej w firmie, co przekłada się na wzrost efektywności działań employer brandindowych,
  • ułatwienie obsługi osób zatrudnionych oraz kandydatów, którzy w danym momencie są na etapie rekrutacji,
  • szybkie i sprawne zapoznawanie się z dokumentacją pracowniczą, która obejmuje m.in. umowy, szkolenia, listę dostępności czy też wnioski urlopowe.

 

System automatyzuje pracę działu HR, co przekłada się na przyspieszenie obsługi działań kadrowych. To z kolei pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu w całym przedsiębiorstwie.

Inne publikacje  Jaką deskę do prasowania wybrać?

 

System HR – zalety dla korzystających

Decyzja o skorzystaniu z systemu HR teta.unit4.com/pl/blog/4-najwazniejsze-cechy-nowoczesnego-systemu-hr wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z największych jest możliwość wglądu w dokumentację kadrową przez pracownika. W ten sposób w każdej chwili i z dowolnego miejsca może on sprawdzić m.in. listę płac. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w czasach, w których wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na wprowadzenie możliwości pracy zdalnej. Pracownik może z łatwością zmienić dane osobowe lub złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy bez wychodzenia z domu – przez Internet.

 

Systemy informatyczne, które umożliwiają zarządzanie zasobami ludzkimi, wpływają również na rozwój ich kompetencji. Kadry wiedzą dokładnie, jak podnieść motywację w zespole, przygotowując ocenę pracowniczą. To z kolei umożliwia poszerzanie umiejętności oraz wzrost produktywności.

 

W aspekcie komunikacji wewnętrznej odpowiednie rozwiązania dla HR sprawiają, że wszyscy pracownicy są na bieżąco z aktualnymi działaniami przedsiębiorstwa, bez znaczenia, na jakim stanowisku się znajdują. Wszyscy specjaliści mają więc większą szansę na to, aby poczuć się ważną częścią zespołu i całej firmy. Buduje to pozytywny wizerunek solidnego pracodawcy, a także zwiększa zaufanie pracowników.

 

Wybierz system HR TETA od Unit4

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań dla działów HR. Dużą popularnością cieszy się m.in. TETA od firmy Unit4, po którą sięgnęło już ponad 2000 polskich przedsiębiorstw z wielu różnych sektorów. Sprawdź ofertę Unit4 i poznaj korzyści, które przynosi system HR. W kilka chwil możesz zadbać o rozwój przedsiębiorstwa, automatyzację procesów i zadowolenie pracowników.

System HR – dlaczego warto w niego zainwestować?
Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *