Zarobki kuriera, jakie są przeciętne dochody w branży?

 Zawód kuriera to coraz chętniej wykonywana praca, szczególnie przez młodych mężczyzn. Wbrew pozorom nie jest on tak lekki jak mogłoby się to wydawać, ale zaangażowany i oddany pracownik firmy kurierskiej może liczyć na naprawdę zadowalające zarobki. Do wykonywania tego zawodu niezbędne jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii, ale pożądane są również cenne cechy jak komunikatywność, otwartość, szczerość, uczciwość, punktualność i cierpliwość.  (https://pakersi.pl/ile-zarabia-kurier)

 Czy opłaca się pracować dla branży kurierskiej? 

 Osoby poszukujące pracy, bądź pragnące zmienić dotychczasowe stanowisko często zastanawiają się ile zarabia kurier. Miesięczny dochód uzależniony jest od kilku czynników, a między innymi od ilości przepracowanych godzin, dobrze zrealizowanych zleceń oraz braku skarg ze strony klientów. Na wyższe zarobki kurierzy mogą liczyć w okresie świątecznym, gdy ilość zamówień w sklepach internetowych znacznie wrasta. Oczywiście wzrost zarobków często wiąże się również z wydłużeniem czasu pracy. W tym czasie zarobki oscylują w granicy od 10 do nawet 12 tysięcy złotych.  

 W innych miesiącach kurierzy pracujący na pełen etat mogą liczyć na podstawowy dochód miesięczny mieszczący się w przedziale od 6 do 8 tysięcy złotych. Oczywiście ostatecznie zarobki mogą się nieznacznie różnić w poszczególnych firmach kurierskich. Na wysokość wynagrodzenia niewątpliwie wpływ ma również staż pracy w danym przedsiębiorstwie. Istotnym czynnikiem, który przekłada się na wysokość zarobków jest także forma zatrudnienia. Coraz częściej kurierzy decydują się podjąć współpracę z daną firmą, ale realizować zlecenia na bazie własnej działalności gospodarczej. W takiej sytuacji najczęściej muszą oni również sami dysponować odpowiednim środkiem transportu oraz samodzielnie rozliczać się  z urzędem skarbowym i regularnie odprowadzać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  

Inne publikacje  Ile kosztuje prowadzenie konta bankowego? Odpowiadamy!

Praca kuriera to nie tylko nieustanne rozwożenie paczek 

 Wielu osobom praca na stanowisku kuriera kojarzy się jedynie z rozwożeniem paczek w danym rejonie. Pracownik firmy kurierskiej posiada więcej obowiązków i ponosi odpowiedzialność za wszelkie straty i niezrealizowane na czas zlecenia. Kurierzy dzień pracy rozpoczynają od przyjęcia przesyłek w bazie firmy, następnie przystępują do rozwiezienia paczek do klientów oraz wyznaczonych skrytek, a także odebrania od klientów wcześniej nadanych zwrotów i przesyłek. Każdy swój dzień kończą zazwyczaj dokładnym uzupełnieniem wszelkiej niezbędnej dokumentacji i szczegółowym rozliczeniem się z centralą z gotówki otrzymanej za przesyłki dostarczane za pobraniem.  

 Praca na stanowisku kuriera może być cennym doświadczeniem dla młodych osób. Niewątpliwie zatrudnienie w znanej firmie kurierskiej to pewność stałego dochodu i możliwość do dalszego rozwoju. Dużą zaletą jest również praca w wyznaczonych godzinach, według ustalonego grafiku i obsługiwanie jedynie wcześniej przydzielonego przez centralę rejonu.  

Zarobki kuriera, jakie są przeciętne dochody w branży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *