Dla kogo są studia MBA? Sprawdź szczegóły

MBA to skrót pochodzący od angielskich słów Masters in Business Administration. Studia MBA Wrocław przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć stanowiska kierownicze w świecie biznesu. Mogą to zrobić na jednej z renomowanych wrocławskich uczelni, które współpracują z programami międzynarodowymi.

Studia MBA, Wrocław i szansa na zawodowy sukces

Magisterskie Menedżerskie Studia MBA to intensywne, niestacjonarne studia II stopnia w zakresie zarządzania. Kończąc studia MBA Wrocław, absolwenci otrzymują dyplomy magistra zarządzania uczelni, na której studiowali oraz międzynarodowe certyfikaty MBA, które są sygnowane przez cztery uczelnie partnerskie, a określone nazwy tychże będą zawsze zawarte na świadectwie potwierdzającym ukończenie programu. Jeśli chodzi o studia MBA, Wrocław oferuje kilka kursów. Prowadzą je następujące uczelnie – Executive MBA jest w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu i Politechnice Wrocławskiej oraz w Wyższej Szkole Handlowej. Ta sama uczelnia prowadzi również program International MBA. Studia można ukończyć również na Uniwersytecie Ekonomicznym. Program Executive to elitarna forma MBA przeznaczona dla uczestników o wyższym profilu zawodowym. Od kandydatów oczekuje się kilkuletniegoa doświadczenie na stanowisku kierowniczym, a na ich uczestnictwo w programie zgodę musi wyrazić pracodawca. Zajęcia są bardziej praktyczne, zorientowane na szybkie zastosowanie nabytych przez studenta wiedzy i umiejętności w miejscu jego pracy.

Co daje ukończenie Studiów MBA? Wrocław miastem kariery

Inne publikacje  Na czym polega networking biznesowy?

Magisterskie Studia Menedżerskie MBA przygotowują do kariery w świecie biznesu (dowiedz się więcej: http://executive.mba.ue.wroc.pl/), zwłaszcza kadry menedżerów wysokiego i średniego szczebla dla przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych oraz dla instytucji niezarobkowych. Adresatami programu są aktywni zawodowo od co najmniej 3 lat absolwenci szkół wyższych (krajowych i zagranicznych) politechnicznych, uniwersyteckich, rolniczych, medycznych i artystycznych kierunków. Osoba, która chce się dostać na studia MBA powinna mieć od 25 do 30 lat i około 3-4 lata doświadczenia zawodowego. Większość kandydatów ma ukończone studia magisterskie przynajmniej na jednym kierunku, ale nie jest to konieczne. Podejmując studia na zwykłym programie MBA nie trzeba być aktywnym zawodowo, ale osoby, które nie mają doświadczenia zawodowego na pewno nie dostaną się na studia MBA w szkołach amerykańskich. W Polsce ten zakaz nie jest przestrzegany tak restrykcyjnie, ale nie skorzystamy w pełni z zajęć, gdyż teorię będzie nam trudno powiązać z praktyką, a zajęcia warsztatową będą sprawiały nam trudności.

Studia MBA, Wrocław i ciężka praca to prosta droga do sukcesu. Udział w prestiżowym programie daje bowiem szanse na znalezienie zatrudnienia w prestiżowej firmie.

 

Dla kogo są studia MBA? Sprawdź szczegóły
Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *