Poradnik dla nowych użytkowników smartfonów: jak wybrać i korzystać z odpowiedniego modelu

Na przestrzeni lat telefony komórkowe z prostych urządzeń do dzwonienia stały się naszymi niezbędnikami umożliwiającymi nam wykonywanie szeregu czynności. Stanowią one źródło informacji, służą do rozrywki, ale są także narzędziami pracy. Nic więc dziwnego, że przykładamy tak wiele uwagi do ich wybierania i kupowania. Na co powinien zwrócić uwagę użytkownik, który nabywa swojego pierwszego smartfona?

Dlaczego warto kupować smartfona z głową?

Często wydaje nam się, że kupienie smartfona to bardzo proste zadanie. W końcu podczas przeglądania oferty popularnego sklepu elektronicznego na stronie https://www.neo24.pl/gsminavi/smartfony.html, bez trudu widać, że większość urządzeń jest do siebie podobna.
Wiedzieć jednak musimy, że podobieństwa wizualne są bardzo mylące, ponieważ w obudowach konkretnych smartfonów kryją się zróżnicowane części, a więc i posiadają one różne możliwości. Jeśli zakupimy tani i prosty smartfon, granie na nim w gry, a nawet oglądanie filmów może być utrudnione.

Na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Od czego powinien zacząć każdy początkujący użytkownik smartfona, gdy będzie go kupował? Przede wszystkim powinien określić, jaki system operacyjny będzie chciał mieć. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania, czyli tani i powszechnie używany Android lub jego konkurent, czyli iOS firmy Apple. iPhony działające na iOS są z reguły o wiele droższe, lecz jednocześnie charakteryzują się nieco lepszą kulturą pracy.

Inne publikacje  Rola logistyka w strategii e-commerce

Z racji jednak tego, że początkujący użytkownicy przeważnie szukają na początek czegoś taniego, większość z nich wybiera modele na Androidzie. W tym wypadku określić trzeba takie sprawy, jak wielkość ekranu, jego typ, a także parametry techniczne związane z procesorem i pamięcią RAM.
Kluczową sprawą jest tu tak naprawdę wyświetlacz, od którego zależeć będzie w dużym stopniu komfort korzystania ze smartfona. Polecane są modele OLED, które idealnie odwzorowują kolory. Wielkość ekranu jest już kwestią indywidualną. O wiele istotniejsze są parametry procesora i wielkość pamięci RAM — to właśnie od nich zależeć będą możliwości techniczne telefonu i to, co będzie można na nim uruchamiać. Jeśli zależy nam np. na grach, elementy te muszą cechować się naprawdę dużą wydajnością.

Pierwsze kroki z nowym telefonem

Jeśli pierwszy raz kupujemy sobie smartfona, powinniśmy wiedzieć, jak zacząć przygodę z nim. To już nie te czasy, gdy wystarczy włączyć telefon i przejść do jego używania. W przypadku takiego telefonu konieczna jest wstępna konfiguracja.
Rozpoczęcie użytkowania każdego smartfona zaczyna się od stworzenia konta. Należy więc podać adres mailowy oraz hasło, na które telefon będzie się logował. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie go przed dostępem innych osób. W tym celu ustala się kod dostępu, lecz nowoczesne smartfony pozwalają także zeskanować odcisk palca lub nawet pobrać zdjęcie twarzy. Gdy tylko wykona się te podstawowe czynności, nie pozostanie już nic innego, jak tylko korzystać z nowego urządzenia.

Poradnik dla nowych użytkowników smartfonów: jak wybrać i korzystać z odpowiedniego modelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *