Rolki do kas fiskalnych – jakie wybrać?

Początkujący przedsiębiorcy muszą się na co dzień zmagać z naprawdę olbrzymią ilością trudności i zagadnień. Nie tylko tych od strony sprzedaży i ilości zamówień czy też realizacji swoich usług, lecz również z tak prostymi i z pozoru banalnymi kwestiami, jak poprawne wybranie rolki do kas fiskalnych. Jak się bowiem okazuje, ten obowiązkowy element występuje na rynku w naprawdę wielu różnych wariantach i wersjach. Na co trzeba zwracać uwagę, gdy się takie rolki będzie zamawiało? Rolki do kas fiskalnych – jakie wybrać?

Podstawowe parametry

Od czego więc należy zacząć poszukiwania odpowiedniej rolki papieru do posiadanej kasy fiskalnej? W tym wypadku warto skupić się przede wszystkim na zupełnych podstawach, czyli na tym, jakie będą wymiary danego papieru. Oczywiście wiele w tym wypadku zależy od konkretnego modelu kasy fiskalnej, lecz ogólnie rzecz biorąc, standardowym rozwiązaniem jest rolka o długości 60 metrów i szerokości papieru na poziomie 57 mm. Parametry te są niezwykle ważne, ponieważ za szeroki i za długi paper zwyczajnie nie wejdzie do kasy, ponieważ jego objętość będzie na to nie pozwalała.
Innego typu bardzo ważnym parametrem jest także gramatura papieru. Mowa tu jest o tym, jak dany papier będzie gruby. Odpowiadać ona będzie przede wszystkim za trwałość danego papieru. Standardowym modelem jest rolka o gramaturze około 55 g/m2, lecz bez trudu na rynku znaleźć można modele nieco grubsze.
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości w zakresie dobru odpowiednich parametrów papieru, warto zajrzeć do dołączonej do urządzenia instrukcji obsługi. Z całą pewnością producent precyzyjne podał wymagane parametry rolki.

Inne publikacje  Na co zwrócić uwagę kupując dziurkacz do biura?

Rodzaj papieru

Oczywiście sam rozmiar, długość i gramatura papieru to nie wszystko, czemu warto się bliżej przyjrzeć, jeśli chce się mieć dobry papier do kasy fiskalnej. O czym więc jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, jakiego rodzaju ma być dany papier.
Podstawą w tym wypadku jest to, aby nabyć rolkę papieru termicznego. Co to oznacza? Jest to specjalny papier, który składa się ze zwykłego papieru bazowego oraz dodatkowej warstwy w postaci emulsji termoczułej. Jest to papier, który podatny jest na działanie specjalnej głowicy obecnej w drukarce. Poprzez jej przyciskanie do papieru i podgrzewanie go do niewielkich temperatur, możliwe jest szybkie generowanie na nim wydruków. Jeśli wybierze się rolkę papieru bez tej dodatkowej emulsji, drukowanie na nim będzie zwyczajnie niemożliwe. Jest to bardzo ważne, ponieważ takie drukarki stanowią zdecydowaną większość wszystkich obecnych na rynku urządzeń. Spowodowane jest to faktem, że do drukowania nie wymagają one dodatkowego tuszu czy też tonera, a wydruk pojawi się jedynie poprzez miejscowe podgrzanie papieru.

Czy producent ma znaczenie?

Na sam koniec warto się jeszcze dowiedzieć, czy jakikolwiek znaczenie ma to, jaki będzie producent kupowanego papieru. Czy będzie to miało wpływ na jego jakość? Jak się okazuje dość niewielką, więc raczej nie warto przykładać do tego uwagi. Znacznie ważniejsze jest to, aby skupić się na rodzaju papieru oraz jego podstawowych parametrach w postaci szerokości czy też grubości.

Rolki do kas fiskalnych – jakie wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *